Prezenty

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat prezentów.

Śmieszne prezenty - interesujące fakty i porady

Śmieszne pomysły na prezent sprawdzą się przy okazji wielu uroczystości i ważnych wydarzeń. Zabawne przedmioty mogą stanowić inspirację na podarunek z okazji 18. urodzin, ślubu czy walentynek.

Zabawny upominek na każdą okazję

Choć śmieszne prezenty należą do najbardziej popularnych podarunków dla młodzieży, coraz częściej zabawne upominki wręcza się również osobom starszym. W wielu miejscach dostępna jest specjalna oferta tego rodzaju podarków.

Nowością na rynku są nie tylko śmieszne prezenty dla dorosłych, ale również ślubne upominki. Cieszą się one powodzeniem, ponieważ są nie tylko zabawne, ale również tanie.

Śmieszne prezenty można też wręczyć na gwiazdkę, na imieniny – innymi słowy praktycznie na każdą okazję, o ile tylko odbiorca prezentu ma poczucie humoru.

Śmieszny prezent, czyli co?

Czym tak naprawdę jest śmieszny prezent? Są to gadżety, które nie mają zwykle praktycznego zastosowania, a ich jedyną funkcją jest rozbawienie osoby, która taki prezent otrzyma.

Niektóre śmieszne upominki wykonane są w ten sposób, by drwiły ze znanych stereotypów, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Najprostszym przykładem mogą być prezenty ślubne w postaci zestawu wałków do ciasta dla kobiety (jako analogia złej żony) i gadających otwieraczy do piwa (dla mężczyzny, który - zgodnie ze stereotypem lubuje się w złocistym napoju).

Gdzie szukać zabawnych prezentów?

Pomysły na śmieszne, ale niebanalne i ciekawe prezenty znajdziemy w każdym sklepie internetowym oferującym tego rodzaju asortyment. Z wielu powodów jest to znacznie lepszy wybór niż stacjonarny sklep. Przede wszystkim należy podkreślić szeroki wybór śmiesznych gadżetów. Głównie wynika to z tego, że zazwyczaj zabawne upominki na urodziny, ślub czy inną okazję są importowane przez dystrybutorów z innych krajów. Jeśli pomysł na śmieszny prezent na „osiemnastkę” czy inną okazję okaże się trafionym i chwytliwym pomysłem, dystrybutor nie chce dzielić się kontaktem z dostawcą. W efekcie, niektóre śmieszne prezenty są do znalezienia w jedynie 2-3 sklepach. Stąd znacznie łatwiej odpowiednie zabawne gadżety znajdziemy on-line.

W sklepach internetowych śmieszne rzeczy na prezent z oferty najczęściej podzielone są na odpowiednie kategorie. Najpopularniejsze z nich (poza śmiesznymi prezentami na 18. urodziny, które są bezkonkurencyjne) to: dla niego i dla niej, na wieczór panieński i kawalerski oraz prezenty świąteczne.

Warto jednak mieć świadomość, że w internetowych sklepach można dostać śmieszne upominki na każdą okazję - walentynki, rocznicę ślubu, 30. czy 50. urodziny. W Internecie można znaleźć nawet pomysły na zabawne prezenty dla szefa. W tej kwestii należy jednak zachować ostrożność - gdy pracodawca nie ma poczucia humoru, takim podarunkiem może czuć się dotknięty i zniesmaczony.

Popularne typy prezentów

Prezenty w innych krajach