Prezenty

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat prezentów.

Prezenty ślubne - interesujące fakty i porady

Prezenty ślubne to szczególna kategoria podarunków ofiarowanych Młodej Parze. W wielu przypadkach przydaje się także lista prezentów, na którą trafiają upominki na każdą kieszeń.

Wybierając się na ślub, nie można zapomnieć o prezencie dla Młodej Pary. Takie podarunki z okazji zaślubin są tradycją i każdy uczestnik czuje się zobligowany do ich wręczenia.

Jakie prezenty ślubne są teraz na topie?

Pomysłów na prezenty ślubne dla Młodej Pary jest bardzo wiele. Dzięki temu można wybrać zarówno praktyczny, jak i oryginalny podarunek - w zależności od naszych upodobań.

Najlepsze prezenty ślubne to oczywiście takie, które trafią w gust i spodobają się nowożeńcom. Nie jest to trudne, gdy przyszłych małżonków dobrze znamy. Sprawdzą się w tym przypadku oryginalne upominki. Problem może pojawić się wtedy, gdy z Parą Młodą nie mamy styczności. Wówczas należy postawić na neutralne podarunki. Typowe, ale zawsze modne prezenty ślubne to pościel, komplety ręczników, szkło barowe (np. kieliszki do wina), akcesoria kuchenne i sprzęt AGD. Można postawić na akcesoria niezbędne przy aranżacji wnętrz, choć istnieje pewne ryzyko, że nie uda się trafić w gust Pary Młodej.

Jeżeli poszukujemy tanich, ale oryginalnych inspiracji na podarunki, warto ofiarować ręcznie przygotowany album na ślubne fotografie.

Coraz częściej spotykane są też luksusowe prezenty ślubne – w postaci karnetu na skok na bungee, kurs spadochronowy czy inne, równie niespotykane atrakcje. Takie nietypowe podarunki z okazji zaślubin stają się coraz bardziej popularne. Pomysły na tego typu wyjątkowe i ekskluzywne prezenty ślubne znaleźć można w Internecie na forach i serwisach ślubnych.

Obecnie zamiast prezentów ślubnych w formie upominków, coraz popularniejsze stają się koperty z pieniędzmi. Goście wychodzą bowiem z założenia, że tak jest wygodnie, ale i praktycznie – dla obu stron. Pieniądze uważane są za najlepszy prezent ślubny, ponieważ Para Młoda może wydać je na dowolny cel, zgodnie z własnymi potrzebami. Nie da się jednak ukryć, że koperty odzierają z magii prezenty ślubne, którą dają stosy nieprzewidzianych upominków.

Lista prezentów ślubny - za czy przeciw?

Bardzo często nowożeńcy ułatwiają gościom podjęcie decyzji co do wyboru prezentu ślubnego, udostępniając listę ślubnych upominków. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie będące sporym ułatwieniem - dla obu stron. Z jednej strony goście nie muszą tracić czasu na poszukiwania odpowiednich prezentów, które okażą się trafione, z drugiej zaś - Para Młoda ma pewność, że nie otrzyma czterech żelazek czy dwóch odkurzaczy.

Warto jednak mieć świadomość, że lista prezentów ślubnych, w mniemaniu wielu osób, jest niczym innym jak narzucaniem gościom określonych wyborów, które nie zawsze są adekwatne do możliwości finansowych. Przykładową listę prezentów ślubnych można znaleźć w Internecie. Można ją wykorzystać w 100%. Może też posłużyć jako inspiracja, na podstawie której powstanie osobista lista, odzwierciedlająca potrzeby i oczekiwania Pary Młodej.

Jeśli nowożeńcy uważają, że lista prezentów ślubnych jest zbędna, nie muszą z niej korzystać. Dzięki temu podarunki od gości będą niespodzianką. Natomiast sami obdarowujący będą mieli trudny orzech do zgryzienia, chcąc wybrać najbardziej odpowiedni upominek.

Aby znaleźć ciekawe prezenty ślubne, trzeba poświęcić na to nieco czasu i zawczasu ustalić, ile na prezent ślubny dla Młodej Pary chcemy wydać.

Prezenty dla gości

Okazuje się, że prezenty ślubne to nie tylko upominki dla Pary Młodej. Coraz częściej pojawia się pomysł na podarunki dla gości. Są to raczej drobiazgi, będące czymś w rodzaju podziękowań za przybycie. Niekiedy są to ciasta, czasami porcelanowe aniołki bądź czekoladki.

Popularne typy prezentów

Prezenty w innych krajach