Prezenty

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat prezentów.

Prezenty na walentynki - interesujące fakty i porady

Walentynki to doskonała okazja, by wręczyć bliskiej osobie niezwykły upominek. To, jakie prezenty walentynkowe są mile widziane, zależy od wielu kwestii. Ważne jest, by podarunek cieszył i nie był szablonowy. A pomysłów jest wiele.

Wręczanie prezentu na walentynki

Prezenty walentynkowe to stosunkowo nowy zwyczaj, który przyszedł do nas z USA. W Polsce idea obdarowywania się upominkami z okazji Dnia Zakochanych pojawiła się zaledwie kilkanaście lat temu, podbijając serca rodaków. Choć przeciwnicy podkreślają, że jest to święto czysto komercyjne, podarunek z okazji walentynek to praktycznie konieczność.

Walentynkowe propozycje w sklepach

Typowe pomysły na prezenty na walentynki to pluszowe serca, misie i inne maskotki. Bardzo często zdarzają się i słodkie podarunki w postaci bombonierek i czekoladek w kształcie serduszek. Bardziej nietypowe upominki z okazji Dnia Zakochanych to kosmetyki i odzież – wszystko w kolorach czerwieni i różu, koniecznie zdobione serduszkami będące symbolem tego święta.

Nie da się ukryć, że w sklepach znacznie szerszy jest wybór prezentów walentynkowch dla kobiet. W sprzedaży pojawia się więcej misiów i pluszowych serduszek - gadżetów, które wzruszają panie, a nie panów. To przede wszystkim kobietom i dziewczynom marzą się romantyczne upominki na walentynki, czyli cokolwiek, co ma wystarczającą ilość serduszek.

Wiele firm próbuje dodatkowo skorzystać na Święcie Zakochanych. Nowa moda w pomysłach na prezenty to m.in. vouchery na wspólny skok na spadochronie lub na bungee. Tego typu pomysłowe upominki na walentynki, choć kosztowne, stają się coraz bardziej popularne.

Nie da się jednak ukryć, że najlepsze podarunki z okazji tego święta to jednak takie, które przygotowane są własnoręcznie z myślą o tej drugiej osobie. Nie ma chyba takiej dziewczyny, której nie wzruszyłby upominek samodzielnie przygotowany przez ukochanego.

Dość popularne – zwłaszcza wśród osób młodych, są śmieszne prezenty na walentynki – gadżety z zabawnymi hasłami czy mające śmieszne przeznaczenie.

Kto najchętniej kupuje prezenty na walentynki?

Kobiety! To zaś oznacza, że najczęściej poszukiwanymi upominkami są walentynkowe prezenty dla chłopaków. Jest to związane z tym, że to właśnie panie przykładają największą wagę do tego święta. Mężczyźni nie są tak bardzo romantyczni - dla większości święto to mogłoby wcale istnieć.

Popularne typy prezentów

Prezenty w innych krajach